Blog

Montaż makiz balkonowych PanelDom

Rolety zewnętrzne na balkonie — czy warto?

Zabudowa balkonu za pomocą rolety zewnętrznej staje się coraz bardziej popularna. To rozwiązanie ma wiele zalet. Rolety zewnętrzne balkonowe mają duży wybór kolorystyczny, są praktyczne, a sposób montażu dostosowuje się do budowy balkonu. Sprawdź, dlaczego warto rozważyć takie rozwiązanie w swoim mieszkaniu oraz jakie może przynieść Ci korzyści!

Czytaj dalej
Montaż makiz balkonowych PanelDom

Markiza balkonowa – dlaczego warto ją zamontować?

Montaż markizy balkonowej nie tylko przyczyni się do poprawy estetyki miejsca, lecz także w upalne dni zapewni mieszkańcom zacienioną przestrzeń użytkową na wolnym powietrzu. Markizy balkonowe mają ogromną różnorodność stylistyczną oraz rozmaite sposoby montażu do istniejących warunków architektonicznych.

Czytaj dalej
Montaż żaluzji fasadowych PanelDom

Żaluzje fasadowe - alternatywa dla rolet

Nowoczesne żaluzje zewnętrzne cieszą się rosnącą popularnością. Według specjalistów branży okiennej konstrukcje te wyróżnia oryginalny wygląd oraz doskonałe parametry użytkowe. Dzięki nim elewacja budynku zyskuje na estetyce, a użytkownicy mogą cieszyć się wieloma praktycznymi funkcjami tego rozwiązania. Sprawdź dlaczego warto montować żaluzje fasadowe.

Czytaj dalej
Konserwacja rolet zewnętrznych

Jak dbać o rolety zewnętrzne?

Konstrukcja rolet zapewnia prywatność, ochronę przed intensywnymi promieniami słonecznymi, znakomitą izolację akustyczną i termiczną. Należy pamiętać również o prawidłowej konserwacji rolet zewnętrznych. Nadmiar brudu oraz zużywające się komponenty mogą bowiem doprowadzić do nieprawidłowego działania. Wyjaśniamy, jak czyścić i konserwować rolety.

Czytaj dalej
Wymiana starych okien na nowe w domu

Czy warto wymienić stare okna na nowe?

Okna zajmują 20% całkowitej powierzchni budynku. Pełnią ważną rolę termoizolacyjną w mieszkaniu czy domu. Wymiana starych okien ma wiele korzyści. Jedną z nich jest lepsza ochrona przed utratą ciepła z wewnętrz. Pomaga to obniżyć rachunki za ogrzewanie budynku. Warto raz na jakiś czas sprawdzić stolarkę okienną czy nie wymaga renowacji lub wymiany.

Czytaj dalej
Wybór odpowiednich rolet na drzwi balkonowe w mieszkaniu

Jaka roleta na drzwi balkonowe jest najlepsza?

Drzwi balkonowe tak jak okna wymagają dobrego zabezpieczenia przed słońcem. Jest wiele możliwości ich zasłonienia. Montaż odpowiedniej rolety pomoże zmniejszyć straty ciepła zimą, obniżyć temperaturę w upalne dni oraz ogranicza widoczność pomieszczenia z zewnątrz - sprawdź jak wybrać najlepszą roletę na drzwi balkonowe.

Czytaj dalej
Wybór odpowiednich drzwi do domu i mieszkania

Co warto wiedzieć przed zakupem drzwi zewnętrznych?

Drzwi zewnętrzne to jeden z elementów domu czy mieszkania, który zauważa się w pierwszej kolejności. Mają charakter reprezentacyjny, warto poszukać takiego modelu, który będzie nie tylko funkcjonalny, lecz także reprezentacyjny. Dobór stolarki drzwiowej nie należy jednak do szczególnie prostych - sprawdź jak wybrać odpowiednie drzwi wejściowe.

Czytaj dalej
Układanie paneli podłogowych - Barlinek

Jak wybrać dobre panele podłogowe?

Panele na podłogę to rozwiązanie, na które stawia coraz więcej użytkowników. Są estetyczne, proste w czyszczeniu oraz bardzo zróżnicowane pod względem kolorystyki, materiału, klasy ścieralności czy wreszcie kosztów zakupu. Należy jednak pamiętać, że to właśnie prawidłowy dobór paneli stanowi tu prawdziwy klucz do sukcesu. Oto, co warto zatem wiedzieć na ten temat.

Czytaj dalej
TOP